SSD یا HDD​

مقایسه ssd و hdd سبز سیستم

SSD یا HDD

حافظه SSD   و هارد HDD   کار یکسانی را برای شما انجام میدهند. شما می توانید برنامه های خودتان را بروی این دو حافظه اجرا نمایید یا فایل های شخصی خودتان رو بروی آنها ذخیر نمایید.اما هرکدام از این حافظه ها ویژگی های خاص خود را دارند که عامل تفاوت میان آنها می باشد.

مقایسه حافظه ssd با hdd سبز سیستم

قیمت :
حافظه های SSD  بسیار گران تر از HDD  ها به ازای مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت می باشند. این اختلاف قیمت بیشتر به این سبب می باشد که تکنولوژی حافظه های  SSD به تازگی وارد بازار مصرف شده است.

VERITY-SSD-S601-1 sabzsistem

سرعت :
حافظه های SSD  به لطف استفاده از تکنولوژی ذخیره اطلاعات بروی  آی سی فلش ،دارای سرعت بیشتری نسبت به HDD  ها که از مکانیزیم مغناطیسی و مکانیکی برای ذخیره اطلاعات استفاده می کنند ، می باشند.، بطوریکه به راحتی می توانید این مورد را در بوت سیستم عامل کامپیوتر شخصی خودتان و یا انتقال اطلاعات به این حافظه مشاهده بفرمایید. به همین دلیل در استفاده از نرم افزارهای سنگین از نظر نرخ تبادل اطلاعات و یا بازیهای کامپیوتری با گرافیگ بالا استفاده از این حافظه ها توجیه افتصادی پیدا می کند.

محصولات

مشاهده همه

محصولات
مشاهده همه

    ماندگاری در مقابل ضربه :

    حافظه SSD  دارای هیچ قطعه متحرکی نمی باشد، به همین دلیل اطلاعات شما را در مقابل ضربه از امنیت بالاتری برخوردار است. اما در هارد HDD  که بازوی مکانیکی هد خواندن و نوشتن با فاصله نانومتری بروی پلاتر در حال حرکت می باشد، ضربه ناگهانی می تواند بدترین اتفاق ممکن برای HDD باشد که آسیب جبران ناپذیری به اطلاعات شما در هارد برساند.

    استفاده از مطالب نیوکالا مگ برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام دیجی‌کالا مگ و لینک به منبع بلامانع است. حقوق این سایت به شرکت نوآوران فن‌آوازه (فروشگاه آنلاین دیجی‌کالا) تعلق دارد.
    محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.